Dagmar Jelínková se do hedvábí zamilovala během vysokoškolských studií.
Foto: Goran Tačevski / modelka: Krystýna Chládková
Dagmar Jelínková se s hedvábím setkala poprvé v brněnských textilních továrnách. Během umělecké kariéry tvořila koberce pro Senát, dekorace pro Českou národní banku nebo malovala obrazy, nyní se vrací k oblíbenému luxusnímu materiálu. Pod značkou Dagmaar tvoří hedvábné šátky inspirované kolibříky nebo květinami. "Móda pomine, styl je věčný," říká.

Textilní designérka Dagmar Jelínková se před lety zamilovala do Francie a spolu s ní i do hedvábí, které má v téhle světové módní velmoci velkou tradici. "Práce s hedvábím je alchymie, výsledek ale stojí za to," říká rodačka z Brna a v ruce přitom svírá azurově modrý šátek z vláken motýla bource morušového. Právě takové poslední rok tvoří pod značkou Dagmaar.

"Nebudu říkat, že jsem už jako malá holčička byla tvůrčí a neustále jsem si kreslila a vyšívala," odmítá rázně známé klišé. Výtvarné práce ji nicméně bavily, a tak nastoupila na výtvarný obor na textilní průmyslovce v Brně. Tomu se právě díky velkým textilním továrnám, které se ve městě otevíraly od začátku 20. století, přezdívalo "český Manchester".Dagmaar

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.