Novinky od českých autorů
Foto: archiv
Od českých autorů.

Tereza Boučková: Život je nádherný, Odeon

Prvních dvacet, možná i padesát stránek nového románu, jímž Tereza Boučková navazuje na Rok kohouta, a vlastně tak uzavírá svou neplánovanou trilogii (jež započala ještě v dobách disentu Indiánským během), má čtenář pocit, že čte blog. Autorka totiž zaznamenává svůj každodenní život během jednoho roku (od Vánoc 2010 do Vánoc 2011), popisuje obyčejné i výjimečné dny, trable v rodině − ty přetrvávající s adoptivními syny i dosud nepoznané se stárnoucí maminkou, glosuje politické a kulturní dění i českou byrokracii, ale jak stránky přibývají, z kouskovitých scének se vynořuje příběh. Dramatický, vášnivý, jenž graduje smrtí Václava Havla, jedné z hlavních postav celé trilogie. Kdepak, tenhle román zdaleka není jen autobiografický.

Edgar Dutka: Matka vzala roha, Prostor

Uznávaný scenárista a režisér se ve svých literárních textech často vrací k události, která předurčila jeho život. V roce 1948 komunisté uvěznili jeho matku, která posléze utekla z vězení i ze země, a on vyrůstal v dětském domově, posléze v pěstounské rodině. S matkou se znovu mohl setkat až po dvaceti letech, když směl vycestovat a rok pobýval v Austrálii, ale nakonec se rozhodl vrátit do Československa… O tom všem a také třeba o citových zmatcích, pochybách i nadějích, jsou povídky, jež volně navazují na předcházející knihu U útulku 5. Ta byla před lety nominována na Magnesii Literu a není pochyb, že i nová kniha čtenáře zaujme.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.