Příběh Otto Hanzlíčka je výjimečný dokument a krásná kniha.
Foto: Labyrint
Příběh Otto Hanzlíčka je výjimečný dokument a krásná kniha.

Ve 22:00 h. jsem se rozloučil se sestrou, se švagrem a spěchal k zastávce elektrické dráhy. Čekaje na vůz, uslyšel jsem z jednoho bytu hráti v rádiu hymnu, až mně připadalo jako na rozloučenou při odchodu do ciziny. Jak mě toto dojalo, nedovedu ani vypsati, ale štěstí, že v tomto okamžiku nejela elektrika, neboť jinak bych byl musil nastoupiti, plakaje…

Deník stíhacího letce Otty Hanzlíčka začíná datem 9. června 1939, kdy jako řada dalších mladých mužů opustil Československo, aby mohl bojovat proti jeho okupantům. Při své cestě prošel Polskem, Francií (a tam se účastnil všech bojů) i Afrikou. Na podzim 1940 konečně dorazil do Anglie a stal se členem 312. čs. stíhací perutě a bohužel i jednou z jejích prvních obětí. 10. října 1940 vypověděl jeho Hurricanu motor a Otto se zřítil do řeky Mersey nedaleko Liverpoolu.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.