Kněz Georges Mondo z Konga působí v Kolíně.
Foto: HN – Milan Bureš
V českých kostelech působí duchovní ze všech koutů světa. Jen v Praze minulý rok pracovalo celkem čtyřiapadesát zahraničních kněží, v České republice 279. Zeptali jsme se tří z nich, co je do Česka přivedlo a jaké mají zkušenosti s pověstným českým ateismem.

Vyslechnout si v českém kostele bohoslužbu od duchovního ze zahraničí není nic neobvyklého, na misie jich sem míří celá řada. "Co se týče pražské arcidiecéze, minulý rok jsme měli čtyřiapadesát zahraničních kněží," uvádí tiskový mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora. Nejvíce je Poláků, následují Slováci, Italové, Američané, Španělé a Francouzi. Do Česka ale zamířili také duchovní z Jižní Koreje, Vietnamu nebo Arménie.

Jan Sokulski, Polsko, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Příbram – Svatá Hora

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.