Fotograf Stane Jerko
Foto: HN – Milan Bureš
Na konci 80. let si v Lublani fotograf Stane Jerko všiml krásné vysoké dívky. Zeptal se jí, jestli by ji mohl nafotit v ateliéru, a ona přišla. Tak začala ve Slovinsku modelingová kariéra budoucí první dámy USA Melanie Trumpové.

Fotograf Stane Jerko si jednoho dne v lednu 1987 všiml výrazné a vysoké dívky, která po módní přehlídce v centru Lublaně čekala v předsálí na kamarády. Šlo o Melanii Trumpovou. Tehdy se ještě jmenovala Melanija Knavsová, bylo jí 16 a půl a studovala design na střední škole v hlavním městě.

"Byla opravdu krásná a zajímavá. Dal jsem jí telefonní číslo a zeptal se, jestli by se nepřišla do mého ateliéru nafotit. Tvrdila, že neví, jestli přijde, protože má málo času," vypráví 79letý pan Jerko, který patří k nejznámějším slovinským módním fotografům. Svou kariéru spojil s magazínem Maneken, jenž vycházel už v dobách socialistické Jugoslávie.

Melanija Knavsová Jerkovi zavolala asi po týdnu a poté navštívila jeho studio. "Nedávala najevo, že by zvlášť stála o kariéru modelky. Byla trochu stydlivá. Udělali jsme pár fotek. Když jsem pak snímky vyvolal, zjistil jsem, že na nich vypadá víc než dobře," vzpomíná fotograf, který si tehdy poznamenal do zápisníku také míry rodící se manekýny.

Dělal to u každé adeptky tohoto řemesla, která prošla před jeho objektivem. U Melanije si zapsal výšku 176,5, váhu 55 a míry 85-65-93. Dohodli se na další fotoseanci, na niž Jerko obstaral modely z jugoslávských oděvních firem. "To už jí focení šlo mnohem lépe než poprvé. Učila se velmi rychle," podotýká Jerko. Během roku si Melanija Knavsová začala přivydělávat jako modelka a coby 18letá podepsala smlouvu s italskou agenturou ID.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.