Svým osobním kouzlem si mladý konžský misionář získal důvěru mnoha Kolíňanů.
Foto: HN – Milan Bureš
Misie naruby? Mladý Afričan Georges Mondo se naučil česky a nyní je kaplanem v Kolíně. Jeho drobné jazykové nedostatky prý lidi aspoň nutí pozorněji poslouchat kázání.

Chtěl být doktorem nebo vojákem. Z obojího ale sešlo, Georges Makonzo Mondo časem zjistil, že nemá rád pohled na krev. Na gymnáziu, které v Kongu navštěvoval, se zaměřil na pedagogiku a psychologii a chtěl studovat učitelství. "Teď jsem vlastně takovým učitelem. Ve škole jsem ale nikdy neučil," říká usměvavý farář se znatelným francouzským přízvukem. O tom, že se stane knězem, začal uvažovat kolem svých 20 let. To bylo zároveň období, kdy vstoupil do řeholního řádu.

V kolínské katolické farnosti, kam přišel Mondo před třemi měsíci, jsou tři kněží, dva z nich z řádu verbistů, oficiálně nazývaného Společnost Božího Slova. I přes jazykovou bariéru si mladý kaplan poměrně rychle našel cestu k místním farníkům. Zmiňovaný misionářský řád má přes šest tisíc členů, kteří působí po celém světě. Při výběru své první misie si mohou stanovit tři provincie a seřadit je podle priority. Do jedné z nich jsou pak přiděleni.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.