Tempomatem šéfa PwC Legal pro střední a východní Evropu Michaela Mullena byla cihla
Foto: archiv
Už ve dvanácti vozil otce ze staveniště domů. Řidičák si udělal o dva roky později, což bylo v jeho rodné Iowě běžné.

Řízení auta bylo pro mě už od dětství velkým dobrodružstvím i nezbytností. Za volantem starého VW Brouk jsem sedával v zimníku a skrz zamrzlé okno jsem koukal jen malým průzorem. Nezapomenutelná byla i moje první velká "objevitelská" cesta. S VW Transporterem T2 jsme s kamarádem vyrazili na Aljašku a zpátky. Už tehdy jsme měli tempomat − stačilo dát cihlu na plyn. Střídali jsme se v řízení po šesti hodinách. Jeli jsme v kuse pět a půl dne bez zastávek, jen s pauzami u benzinek. Projeli jsme celou Kanadu až na Aljašku, jen zpátky to trvalo trochu déle, brzdil nás protivítr.

Když jsem v roce 1990 dorazil do Československa, chtěl jsem ho poznat celé. Koupil jsem si Jawu 350, takzvanou kývačku, která ale neměla žádné kufry. Jako chudý student jsem však peníze na její dovybavení neměl. Naštěstí mi jeden kamarád poradil, že čeští motorkáři používají jako zavazadlový prostor nádrže na splachování záchodů. Přimontoval jsem je tedy po obou stranách a vyrazil jsem poznávat české a slovenské hrady a zámky.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.