Marketér Petr Bezdíček
Foto: Martin Svozílek
Marketér Petr Bezdíček chodí do Krystal Bistra v Karlíně jako do "závodky". Tedy pokud lze takto označit podnik s vynikající gastronomií i pitím. Prémiové pití si dáváte kvůli zážitku, běžné proto, abyste se dostali do nálady, vysvětluje.

Termín "prémiová značka" mi byl u alkoholu vždycky tak trochu záhadou. "Jaký je rozdíl mezi prémiovým pitím a… s prominutím… chlastem?" ptám se Petra Bezdíčka, hned jak si sedneme ke stolu v zadní části místnosti. Krystal je příjemný podnik na Sokolovské, kam sám rád chodím, například na výborný tatarák nebo pivo od Matušky. Ale Petr Bezdíček to sem má ze sídla firmy Ultra Premium Brands asi tak třicet kroků.

"Rozdíl mezi prémiovým a běžným pitím? Zásadní," usměje se distingovaný, sympatický čtyřicátník. "Prémiové pití člověk pije kvůli zážitku a pro potěšení, zatímco to běžné neboli standardní hlavně proto, aby se dostal do nálady. A dost často z něj bolí hlava." Mně to však stále připadá jako poměrně vágní definice. Tak se postupně dobereme k přesnějšímu vymezení. Totiž že vedle ceny je tím hlavním kritériem cena. Co jiného. Bezdíček mi to vysvětluje na vodce.

"Běžnými značkami jsou například Stoličná nebo Zelyonaya Marka. Prémiové jsou třeba Russkiy Standart nebo Finlandia. Ale pak jsou ještě značky superprémiové, kde už zaplatíte přes 500 korun za sedmičkovou lahev. Třeba Grey Goose. A značky ultraprémiové s cenami až několik tisíc za lahev. Například Beluga."

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.