Tereza Rafaelová (vlevo) a Martina Fridrichová před dvěma lety založily platformu Obyčej.
Foto: Archiv Obyčej
Terezu a Martinu pojí záliba v ručně vyrobeném starém nábytku. Založily proto platformu Obyčej, kde dávají prostor všem, kteří mají nápady na originální renovace. Na webových stránkách si můžete jejich výrobky koupit. "Je hezké vymanit se ze sériové výroby," říkají podporovatelky osobitého stylu.

Terezu Rafaelovou a Martinu Fridrichovou kromě rodné vesničky Ořechov nedaleko Brna a dlouholetého přátelství pojí také láska k nábytku. Přesněji řečeno k jeho zapomenutým kouskům, kterým dávají novou tvář. Kreativitu rády šíří dál, proto před dvěma lety vytvořily Obyčej – platformu, která sdružuje lidi se zálibou v originálním a ručně dělaném nábytku a dává prostor realizaci jejich nápadů.

Tereza studovala hospodářskou politiku a Martina galerijní pedagogiku, obě mladé ženy to ale vždy táhlo právě ke starému nábytku. "Když jsme před časem s manželem zařizovali byt, nábytek jsme sháněli po bazarech. Jednotlivé kousky jsem si začala přetvářet k obrazu svému. Strašně mě bavilo opravovat věci, které by jinak někdo vyhodil," vzpomíná dnes třiatřicetiletá Tereza Rafaelová na prvotní impulz, díky kterému později vznikl Obyčej.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.