Designblok, Prague Design and Fashion Week
Foto: archiv Designblok
Ve čtvrtek začíná na holešovickém Výstavišti Designblok, festival módy a designu z celé Evropy. Kromě slavných jmen, jako je Liběna Rochová nebo Maxim Velčovský, nabídne i experimentální tvorbu mladých tvůrců a soutěž jejich diplomových prací. Doprovodný program bude taneční, divadelní i sportovní.

Pokud jste letos nestihli Mercedes-Benz Prague Fashion Week, máte tento týden možnost zúčastnit se dalšího z pražských módních a designových týdnů. Holešovické výstaviště bude od 27. do 31. října hostit Designblok, Prague Design and Fashion Week. Pořadatelé ho charakterizují jako největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě.

Festival, který vznikl před sedmnácti lety, představuje tradičně nejen nové kolekce prestižních značek, ale také tvorbu mladých designérů, často experimentální.

reklama

Letošní Designblok láká na šperky, zastoupené třeba studiem Dagmar Kestner, které v Průmyslovém paláci představí ručně vyrobenou limitovanou kolekci ozdob ze zbytků kůže, získaných od luxusních módních značek. Tvůrci tak upozorňují na jeden z velkých problémů módního průmyslu. Beldafactory představí pánské šperky a Aleš Kachlík limitovanou futuristickou edici brýlí.

Své moderní pojetí interiérového designu vystaví Ateliér Inovácia, který má při tvorbě nábytku na zřeteli i jeho funkci. Vzniká tak propojení tradičních i nových materiálů, studenti umělecké katedry přitom hodně experimentují.

Módní průmysl zastupuje třeba Jaroslava Jindráková, která uvede kolekci, již sestavila z látek s potisky abstraktních obrazů. Módní přehlídky doprovodí přednášky a diskuse na několika stagích, svou nejnovější tvorbu předvede i návrhářka Liběna Rochová.

V sekci Diploma Selection představí letošní Designblok finále soutěže evropských diplomových prací z oblasti produktového designu. Mladí designéři představí kolekci nůžek, vázy nebo i urny.

Na Designbloku nebude nouze o doprovodný program, ať už v podobě relaxačních zón nebo třeba sportovního zážitku. V neděli 30. října můžete od 12.00 před Průmyslovým palácem fandit známým osobnostem, které se utkají v charitativním fotbalovém utkání - nastoupí třeba sportovní komentátor Jaromír Bosák, herec Jan Dolanský nebo designér Maxim Velčovský.