Jeden kousek ze své sbírky měl na ruce i během své pražské návštěvy.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Tibetský duchovní vůdce je známý poněkud neobvyklým koníčkem - hodinářstvím. Luxusní doplňky pro dalajlamu však nejsou symbolem bohatství, ale vyjádřením jeho obdivu ke zručnosti mistrů hodinářů. Na odiv proto své hodinky příliš nevystavuje, nosí je ciferníkem dolů a kamufluje řadami náramků.

Luxusní hodinky jsou všeobecně chápány jako symbol společenského statusu, po kterém často sahají vysoce postavení manažeři. Mezi milovníky drahých časoměřičů se ale řadí i člověk, od kterého by zálibu v hodinkách většina lidí nečekala – dalajlama, duchovní vůdce Tibeťanů.

Jeden kousek ze své sbírky měl na ruce i během své pražské návštěvy. Přesnou značku z fotografií nelze určit, ale tento typ strojku s ukazatelem měsíční fáze používají mimo jiné luxusní hodinářské manufaktury, jako je Rolex. Fotoaparáty často na jeho zápěstí zachycují především různé modely hodinek právě této značky. Duchovní jich údajně vlastní hned patnáct.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.