Chatrná hradba proti samotě
Foto: Iva Fialová
Povídku na víkend pro nás napsal Michal Šanda. Robert rád rybaří, ale málokdy něco uloví. Když domů přinese štiku, Olga změnu naplánovaného oběda příliš neuvítá. Vídali se jen u sobotního oběda, ačkoli si denně psali. Jenže to byla jen chatrná hradba proti samotě...

Za normálních okolností ulovené ryby pouštěl zpátky do řeky. Štika, která dorostla mírové velikosti, má nejlepší léta teprve před sebou. Zabít ji by bylo neodpustitelným hříchem. A štika metrová je zase impozantní bytost a taková se prostě pustit musí. Není nic smutnějšího než zaprášené vypreparované hlavy trofejních ryb visící na zdi. Málokdo tohle pochopí, a proto Robert raději tvrdil, že nechytil nic. Tahle ryba byla ale pověstnou výjimkou z pravidla. Zabrala pod úplavem u mlýnského náhonu. Splávek šel razantně dolů, ovšem než ji stačil Robert zaseknout, splávek opět vyplaval na hladinu. Přitáhl nástražní rybku ke břehu, aby ji vyměnil za čerstvou. Rybka už visela na vlasci ve vzduchu nad vodou, když po ní chňapla zubatá tlama. Salto mortale. Štika sebevražednice. Ta si nezasloužila nic jiného než skončit v troubě.

Jakmile Robert nakapal do pekáčku olivový olej, začal litovat, že štiku nepustil.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.