Kuchyně z mramoru a stůl z masivního dřeva se židlemi Organic Chair od Charlese Eamese a Eera Saarinena. Lustr pochází z kolekce Allegro od italské značky Foscarini.
Foto: Veronika Raffajová
Investor měl poměrně jasnou představu - jeho přáním byla atmosféra interpretující slavnou éru americké moderny z poloviny minulého století. Byla to generace tvůrců, která dokázala poněkud chladnému a neosobnímu funkcionalismu vtisknout přívětivou tvář odrážející tehdejší uvolněnou atmosféru poválečného optimismu. Přestavby se ujala kreativní dvojice tvořená mladými architektkami Lenkou Míkovou a Markétou Bromovou.

Moc často se nestává, aby klient přišel za architektem s tím, že se mu líbí nějaký konkrétní styl − většinou se zadání omezí na počet plánovaných dětí, vymezení se vůči sprchovému koutu či vaně nebo preferenci jedné konkrétní barvy. V případě této realizace měl ovšem investor poměrně jasnou představu, tedy alespoň co se charakteru týče. Jeho přáním byla atmosféra interpretující slavnou éru americké moderny z poloviny minulého století.

Byla to doba prvních experimentů, kdy si designéři v čele s Charlesem Eamesem, Harrym Bertoiou, Eerem Saarinenem a Georgem Nelsonem začali "hrát" s novými materiály a technologiemi, ale také s estetikou plynulých, přírodou inspirovaných tvarů. Byla to generace tvůrců, která dokázala poněkud chladnému a neosobnímu funkcionalismu vtisknout přívětivou tvář, odrážející tehdejší uvolněnou atmosféru poválečného optimismu.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.