Petra Brédová si splnila sen: má vlastní vinohrady, sklípek a vyrábí své autentické víno.
Foto: HN – Lukáš Němeček
S vínem se Petra Brédová poprvé potkala na brigádě v renomovaném podniku Villa Regia. Nápoj si zamilovala, udělala si sommeliérský kurz a pak si začala pohrávat s myšlenkou, že bude mít vlastní vinohrad a sklípek, kde bude vyrábět biovíno. A tak se jí podařilo přinést trochu vzruchu do poklidné jihomoravské vesničky Bořetice.

Víno a lidé, kteří ho pěstují, mají jedno společné. Rozhodně nevedou závod s časem. Možná by zde bylo namístě dokonce říct: čím déle, tím lépe. Souvisí to se zralostí, vyzrálostí i zkušeností. Výjimky, které potvrzují toto pravidlo, jistě existují a jednou z nich je Petra Brédová. Mladá ambiciózní vinohradnice se rozhodla "šlapat vlastní víno v biokvalitě". A nezůstalo to bez odezvy. Ale nepředbíhejme.

Krok do neznáma

Když Košičanka Petra Brédová v osmnácti letech dokončila gymnázium a nastoupila na zdejší pedagogickou fakultu, jako většina vrstevníků hledala brigádu v kavárnách a restauracích. Podařilo se jí zakotvit v renomovaném podniku Villa Regia. "Jestli tady chceš pracovat, musíš vědět něco o víně, řekla mi manažerka restaurace. Dostala jsem hromadu knížek, které jsem tenkrát doslova zhltla jedním dechem," vzpomíná na svou první zkušenost s vyšší gastronomií.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.