Dan Pilát začal kolobězky vyrábět v roce 2002, dnes má jeho firma v nabídce 30 různých modelů.
Foto: Josef Dvořáček
Některé národy pro ni ani nemají pojmenování, u nás je naopak velmi populární. Na koloběžce se v Česku jezdí nejstarší liga a v tomhle umění jsme úřadujícími mistry světa. A tak lidí, kteří v našich ulicích nešlapou, ale odrážejí se, přibývá, stejně tak firem, jež tahle "vozítka" vyrábí.

Poprvé jsme devětatřicetiletého Honzu Morávka potkaly před půlrokem, když jsme s kamarádkami trávily víkend na chalupě v Krkonoších. Bylo půl desáté večer, seděly jsme kolem táboráku a vtom se k nám přiřítil přítel jedné z nás. Sto padesát kilometrů z Prahy urazil na koloběžce. Měl propadlé tváře, vypadal ztrhaně. Vyrazil až v poledne, po cestě se ani nezastavil na jídlo, aby trasu do večera zvládl. Stačí mu jen pití a pár energetických tyčinek. Ten pocit, že se to zase povedlo, je prý k nezaplacení.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.