Lilia Khousnoutdinová si poprvé oblékla tradiční bhútánský kroj před devíti lety.
Foto: Trevor Zelman
Lilia Khoustnoutdinová je žena mnoha tváří, všechny ale spojuje touha po radostném a spokojeném životě. Kdysi pracovala jako dula, pořádá semináře pro ženy a je prý beznadějně zamilovaná do Bhútánu. Kromě toho, že tam pořádá výpravy a rekonstruuje klášter, založila nedávno také e-shop s bhútánskou módou.

Lilia Khousnoutdinová je nejen vášnivou publicistkou a cestovatelkou. Na svých přednáškách, seminářích a konec konců také v knihách ukazuje, že každá žena je zároveň i bohyní a že není správné žít podle vizí někoho jiného.

V minulosti pracovala také jako dula a poskytovala emocionální podporu ženám během těhotenství a těsně po něm. Tematika lidského těla i otázka genderových nerovností pro ni zůstává klíčová, určitým způsobem se považuje za feministku. "V Česku je feminismus stále nadávka. Neztotožňuji se sice se všemi jeho proudy, ke všem lidem by se ale mělo přistupovat stejně," říká rozhodně s tím, že v žádné zemi světa se ještě nepodařilo genderové rozdíly odstranit.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.