Libor Pešek, dirigent
Foto: HN – Libor Fojtík
Dirigent Libor Pešek zakončí víkend jako správný kavárenský povaleč v kavárně Slavie. Nám doporučil podzimní procházku. Takovou nabídne třeba Den architektury, kdy se ve více než 60 městech budou konat komentované prohlídky v doprovodu architektů a odborníků. Ochutnat burčák můžete v palácových zahradách Pražského hradu na jablečných slavnostech. Vychází paměti Roberta M. Gatese, politika, který posílal mladé Američany do války v Iráku.

A pak se zastavím ve Slavii
Libor Pešek, dirigent

EG39 04 shutterstock 117181795

"Mám rád sobotní odpoledne a nedělní rána v Praze. Ne­­­­mám­-li ten den žádnou zkoušku ani koncert, nechystám­-li se na nějakou cestu, je to hezký čas. Mám rád ten poklid − až maloměstsky pomalý, který nevládne snad v žádném jiném hlavním městě, jež znám. Když svítí sluníčko a všichni se sbalí a vydají do přírody, je Praha úžasná. O takových sobotách se rád svezu z Dejvic, kde bydlím, do centra poloprázdnou tramvají, projdu se zapadlými uličkami na Starém Městě, v Kaprovce nakouknu do knihkupectví Fišer a koupím si knížku, nejlépe nějakou americkou románovou novinku, a pak si domluvím schůzku v některé z blízkých kaváren," říká světoznámý dirigent Libor Pešek a pro tento víkend nám prostě doporučuje podzimní procházku.

On sám ji určitě zakončí ve Slavii, u stolečku s výhledem na Národní divadlo. "Jako správný kavárenský povaleč jsem v různých životních údobích měl oblíbené různé kavárny, ale teď jsem zase propadl klasice. Ve Slavii obvykle vzpomínám, a tak mi ani nevadí, že je tu dnes víc turistů než Pražanů. Je to fajn šrumec, který ten sobotní klid zase trochu provětrá."

Do ulic s architekty

shutterstock 409055380

Procházky po 62 městech v doprovodu více než 200 architektů a dalších odborníků. To je menu Dne architektury, který spadá na první říjnový víkend. Komu není lhostejné, kde žije, ať zavítá na některou komentovanou prohlídku, cyklovyjížďku, workshop pro rodiny s dětmi, besedu, happening nebo videoprojekci. Vše je zdarma. Můžete objevovat architektonické skvosty od středověku přes 19. století, funkcionalismus, brutalismus až po současnost nebo se podívat do běžně nepřístupných míst.

Jablka pod Hradem

HN

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.