Brněnskou ulici Česká budou měsíc zdobit deštníky.
Foto: Nadace DRFG
Známou brněnskou ulici Česká bude měsíc zdobit instalace 250 barevných deštníků. Projekt má zpříjemnit Brňanům přechod z léta do podzimu. Visící deštníky jako zkrášlení veřejného prostoru se už objevily zejména v jižanských metropolích.

Přestože už přichází podzim, v Brně na České minimálně měsíc pršet nebude. Dešťové kapky nad známou ulicí teď v centru města chytá instalace 250 barevných deštníků. Cílem této iniciativy je zvelebit městský prostor a zpříjemnit jeho obyvatelům přechod z léta do podzimu.

Za barevnými deštníky stojí místní platforma Živé město, která s nápadem přišla, a Nadace DRFG, která projekt realizuje a financuje. Barevné deštníky visící nad ulicemi jsou i v zahraničí populární okrasou veřejného prostoru, lidé je mohli vidět například na ulicích ve městech v Portugalsku, Španělsku, Turecku, Lucembursku nebo i v Jižní Koreji. 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.