"Já ho nikdy nepotkala, zemřel téměř 30 let předtím, než jsem se narodila," říká vnučka slavného obchodníka.
Foto: Josef Dvořáček
Vnučku zakladatele ševcovského impéria Tomáše Bati a dceru jeho následníka Tomáše juniora fascinuje, že Češi se stále řídí baťovskými hesly. "Jaký byl ve skutečnosti, vlastně nevím," říká o slavném předkovi Rosemarie Blyth Bata. U Bati nakupuje vždy, když má příležitost, tedy hlavně v Itálii a ve Zlíně.

Skoro jako v Riu se prý cítila Rosemarie Blyth Bata po příletu z Toronta do Prahy, ve které minulý týden ještě vládly takřka tropické teploty. Dáma žijící napůl v Kanadě a napůl v Itálii, jež je nejmladší ze čtyř dětí Tomáše Bati juniora se šla zchladit do pražského muzea voskových figurín Grévin. Tam narazila na sochu svého dědečka, jenž před 122 lety založil ve Zlíně světoznámou firmu, a na výstavu o historii společnosti.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.