Na přehlídce bude vystavovat i autor Maxipsa Fíka Jiří Šalamoun.
Foto: Lustr
Od 24. do 28. září bude na pražské Malé Straně vystavovat čtyřicet českých ilustrátorů. Letošní ročník festivalu LUSTR chce sice představit mladé tvůrce, objeví se ale i známá jména jako třeba Jiří Šalamoun či Boris Jirků. Na rozsáhlé přehlídce bude zastoupeno mnoho technik a doprovodí ji také řada workshopů.

Od pátku bude v nevyužitém městském domě v Cihelné ulici na Malé Straně k vidění přehlídka současné české ilustrace. Pražské knihkupectví a nakladatelství PageFive tam pořádá třetí ročník festivalu LUSTR. Od 24. do 28. září se na něm představí čtyřicet tvůrců z celé republiky. 

Letošní ročník chce sice představit především mladé tvůrce, na akci se ale objeví i známá jména jako třeba Jiří Šalamoun či Boris Jirků. Autor Maxipsa Fíka bude vystavovat soubor Morytáty. Za mladou generaci své práce vystaví například mytologická Maria Makeeva, streetartová ToyBox anebo Juliana Chomová z uskupení Kudla Press, která ztvárnila i letošní festivalový vizuál. Svou současnou tvorbu ukáže také graffiti umělec a účastník Expa v Šanghaji Michal Škapa. 

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.