Výrobky Martina Jakobsena jsou na hranici umění a produktového designu.
Foto: Archiv Martin Jakobsen
Martin Jakobsen právě dokončil uměleckou školu, už během studií ale prodal tisíce ručně vyrobených produktů. Jeho skleněné designové výrobky putují hlavně do zahraničí. Kromě luxusních hotelů a podniků projevilo o jeho kolekce zájem i Muzeum moderního umění v New Yorku.

Je to tak trochu designér provokatér. Neúčastní se soutěží a veletrhů, o dráze návrháře nikdy nesnil, a přesto se roční obrat jeho firmy Jakobsen Design pohybuje v řádu milionů korun. Málokdo ale tuší, že skleněné výrobky balancující na hranici umění a produktového designu, které zdobí vitríny luxusních hotelů od Spojených arabských emirátů po USA, pocházejí z ateliéru na Moravě, kde je čerstvý absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze ručně vyrábí.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.