Klára Nademlýnská, módní návrhářka
Foto: HN – Jiří Koťátko
Módní návrhářka Klára Nademlýnská se chystá na veletrh látek do Paříže. Až se vrátí, nenechá si ujít výstavu Ronyho Plesla. O víkendu budou moci lidé navštívit běžně nepřístupné depozitáře a expozice v drážďanských muzeích. A na vinobraní můžete vyrazit třeba na Pražský hrad, konat se bude už pojedenácté.

Sousedé v Triku
Klára Nademlýnská, módní návrhářka

EG37 04 shutterstock 77531041Módní návrhářka Klára Nademlýnská odjíždí do Paříže. Jenomže z ní patrně nic neuvidí. Jede tam totiž na veletrh látek, kde tráví celé dny. Výlet to tedy bude pracovní. Ale až se vrátí a bude mít trochu času, už ví, kam se půjde podívat. "Určitě si nenechám ujít výstavu Ronyho Plesla," zmiňuje návrhářka retrospektivu kolem dvou set skleněných objektů včetně svítidel a průmyslového designu, které budou k vidění v Královském letohrádku v Praze do 31. října. Pracovní tempo Kláře Nademlýnské obvykle nedovoluje být pravým kavárenským povalečem, přesto do kavárny chodí ráda. "Oblíbila jsem si nedávno otevřený podnik u nás na Smíchově. Jmenuje se Triko a je to napůl kavárna a napůl koloniál. Vždycky tam vyběhnu, když mám pauzu, a potom se zase vracím do práce," vyzdvihuje návrhářka malý sousedský podnik v ulici U Nikolajky. A když zrovna o víkendu nepracuje? "Snažím se jet někam do přírody. Ráda se procházím v brdských lesích, kde můžu úplně vypnout. Nedaleko má kamarádka chatu, kde se u grilování vždycky sejde dobrá parta lidí."

Mimořádná noc v Drážďanech

EG37 04 shutterstock 377516248Kousek od českých hranic proběhne muzejní noc, kterou v tuzemsku nezažijete. V sobotu 17. září se otvírá padesátka muzeí a galerií v Drážďanech. A v nich i běžně nepřístupné depozitáře, chystají se mimořádné prohlídky v expozicích, které už tak převyšují český muzejní standard. Nováčkem letošní noci je třeba nové křídlo obrazárny Staří mistři u Zwingeru. Návštěvník, který může na společnou vstupenku jezdit i MHD, nebude vědět kam dřív: do vojenského muzea, muzea tramvají či expozice hygieny? 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.