Veronika Dobešová se svým manželem v ekvádorském pralese.
Foto: Archiv Veroniky Dobešové
Obyvatelé ekvádorských pralesů jsou velmi spjati s přírodou, každý večer se scházejí při léčitelské ceremonii. Kvůli klimatickým změnám a lidským zásahům jsou deštné lesy v ohrožení. Zachránit aspoň část jejich území se rozhodla malířka Veronika Dobešová a společně s dalšími umělci pořádá charitativní akci Forest.Ink.

Žije v Česku, ale rozhodla se zachránit ekvádorský prales. Veronika Shiram Noa Dobešová se do Latinské Ameriky poprvé vydala před třemi lety navštívit svého známého, život v džungli ji ale přirostl k srdci víc, než čekala. 

"Měla jsem možnost bydlet přímo v komunitě indiánského kmene, v bývalé šuárské škole. Žili jsme na samotě bez elektřiny, naprosto vzdálení od měst, jen sem tam byla vztyčená chýše. Bez problémů jsme se ale domluvili španělsky," vzpomíná šestadvacetiletá malířka, která od amazonských Šuárů získala své prostřední jméno, jež v překladu znamená "tak překrásná".

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.