Tomáš Šebek se s týmem Lékařů bez hranic vydal na misi čtyřikrát, příště nejspíš zamíří do Afriky.
Foto: Archiv Tomáše Šebka
Tomáš Šebek pomáhá s týmem Lékařů bez hranic lidem po přírodních katastrofách a léčí válečná zranění. Na misích plyne čas velmi rychle, než se člověk ohlédne, už sedí ve zpátečním letadle, říká. Český pacient si podle něj nemá na co stěžovat, má špičkovou medicínu na dosah ruky.

Chirurg Tomáš Šebek je neustále v jednom kole. Když zrovna nemá službu v pražské Nemocnici Na Františku, pravděpodobně plánuje lékařskou misi do zahraničí. Tam se s týmem Lékařů bez hranic vydal už čtyřikrát, dvakrát navštívil Haiti a Afghánistán.

Letos od České lékařské komory získal Cenu za statečnost, kterou ale vnímá jako kolektivní ocenění. "Asi jsem byl zrovna na ráně a cenu jsem převzal, patří ale všem z týmu Lékařů bez hranic. Jako jednotlivec by na misi člověk nic nedokázal," říká rozhodně devětatřicetiletý rodák z Karlína. Imponují mu industriální věci, a tak doufá, že jednou bude mít fabriku – prý na cokoli, co má smysl. Ve středu 14. 9. vystoupí na konferenci LEADERSHIP Brno, která proběhne v Mahenově divadle.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.