Praha 7 - Holešovice
Foto: Jiří Koťátko
Lidé bez domova často trpí duševními poruchami, odbornou pomoc ale sami nevyhledávají. Městská část Praha 7 se rozhodla situaci řešit a spolu s organizací Fokus Praha sestavila speciální tým. Skupina "terénních psychiatrů" bezdomovcům poradí a pomůže při řešení běžných životních situací.

Do ulic městské části Prahy 7 pravidelně vyráží tým "terénních psychiatrů", který poskytuje pomoc lidem bez domova. Ti často trpí dlouhodobě neléčenými psychiatrickými poruchami. Projekt by měl přispět k řešení jejich problémů a postarat se o prevenci.

"Takový druh péče, kdy by psychiatr přímo navštívil pacienta doma nebo na ulici, zoufale chybí," uvedla radní Prahy 7 Silvie Kratochvílová. Podle jejích slov evidují několik desítek lidí, kteří potřebují odbornou pomoc, sami si o ni ale neřeknou.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.