Při osvojování cizího jazyka pomáhá, když má člověk kladný vztah ke kultuře, která daný jazyk používá. - Ilustrační foto
Foto: pixabay.com
Intenzivní konverzace s rodilými mluvčími je jednou z cest, jak se zdokonalit v cizím jazyce. Zakladatelé anglické vesničky Angloville slibují překonání jazykových bariér. Podle nich mají sice Češi slušnou slovní zásobu, chybí jim ale sebedůvěra při komunikaci.

Komunikovat v angličtině se v dnešní době považuje za samozřejmé, obchodní jednání často probíhají se zahraničními partnery, na konference přijíždějí mluvčí z celého světa, nehledě na každodenní neformální konverzace nebo sledování filmů a seriálů v původním znění, ke kterým se diváci uchylují buď proto, že v češtině nejsou k dostání, nebo že to s dabingem jednoduše není ono.

Ačkoli je výuka prvního cizího jazyka – zpravidla právě angličtiny – povinná na základních školách od třetího ročníku, mnohde s ní začínají už dříve a spousta dětí se s prvními slovíčky setkává ještě dřív, než se naučí psát. Ale i člověk, který se anglicky učí třeba dvacet let, kolikrát neovládá cizí jazyk tak, jak by si přál a potřeboval. Někdo vidí viníka v učiteli, jiný přizná nedostatečnou píli. Na výsledku to ale nic nemění a člověk je tak často kvůli neznalosti cizího jazyka limitován.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.