Vítězové soutěže s ambasadorkou Zuzanou Stráskou a topmodelkou Zuzanou Kociánovou.
Foto: Schwarzkopf Elite Model Look
Na Pražském hradě proběhlo finále modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look pro Českou a Slovenskou republiku. Místo tradičních čtyř vítězů vzešlo z finálového večera vítězů hned pět. Finalisté mohou navázat na úspěchy svých předchůdkyň Evy Klímkové a Báry Podzimkové, které se staly světovými vítězkami.

Ve Španělském sále Pražského hradu se ve středu opět hledaly nové naděje českého a slovenského modelingu. Konalo se tu finále modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2016 pro Českou a Slovenskou republiku. Modelingová agentura Elite v čele s jejím ředitelem Sašou Jánym tak pátrala po budoucích topmodelkách již po pětadvacáté.

Večer plný nových, mladých tváří vzešlých z castingů, jichž se zúčastnilo více než osm tisíc účastníků, se držel své tradiční dramaturgie, kterou zpestřily jen přísné bezpečnostní kontroly Hradní stráže, jíž neunikla ani titěrná společenská psaníčka přítomných dam.

Šestnáct finalistů z Česka a Slovenska se představilo v krátkých módních přehlídkách, na nichž se ukázaly aktuální kolekce módních značek z portfolia společnosti Luxury Brand Management jako Versace, La Perla, Salvatore Ferragamo či Saint Laurent. Svou veřejnou premiéru si odbyla i pánská kolekce oblečení od "královny punku" Vivienne Westwood, jejíž obchod plánuje společnost LBM v Praze otevřít.

Porotu ze slovenských finalistů nejvíce oslovili Alice Niedelská a Robert Haborák. Vítězi za Česko se stala Jana Tvrdíková a Jakub Čeřovský. Sympatickým krokem bylo i překvapivé jmenování finalistky Aliny Dementievy vítězkou za Ukrajinu, kde se modelingová soutěž nemohla konat i kvůli složité politické situaci. Místo tradičních čtyř vítězů tak z finálového večera vzešlo vítězů hned pět.

Finalisté mohou navázat na úspěchy svých předchůdkyň Evy Klímkové a Báry Podzimkové, které se staly světovými vítězkami Elite Model Look. Čestnou předsedkyní poroty 25. ročníku soutěže Schwarzkopf Elite Model Look pro ČR a SR se stala slovenská topmodelka Michaela Kociánová, ambasadorkou topmodelka Zuzana Stráská.

 Elite Model Look