Smog v Číně způsobuje stále větší nárůst teplot - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/baranco1
Znečištění ovzduší v Číně ohrožuje nejen zdraví obyvatel, ale i tamější klima. Podle vědeckých studií přispívá k tomu, že v čínských městech nadměrně rostou teploty. V zemi s téměř 1,4 miliardy obyvatel umírá ročně kvůli špatnému ovzduší přes jeden a půl milionu lidí.

V Číně zemře na následky znečištění ovzduší několik tisícovek lidí každý den, tedy asi přes jeden a půl milionu lidí ročně. V nejlidnatější zemi světa, kde smog zabíjí téměř každého šestého člověka, tak není výjimkou, že lidé denně vyráží do práce či do školy ve zdravotnické roušce. Aby také ne, když mezi hlavní odvětví ekonomiky Čínské lidové republiky patří těžký průmysl a energetika.

Jenže špatné ovzduší v Číně neohrožuje pouze zdraví skoro 1,4 miliardy obyvatel. I když se klimatické změny často spojují především s celkovým globálním oteplováním Země, právě v Číně se na nich významně podepisuje špatné ovzduší.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.