Henrik Vibskov baví a provokuje své publikum třeba tím, že na molo vyšle modelky s živými osly.
Foto: Benedikt Renč
První zářijový týden obsadí garáže obchodního domu Kotva Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jednou z nejvýraznějších tváří nadcházejícího týdne módy je designér Henrik Vibskov. Na jaře převzal od dánské královny medaili Thorvalda Bindesbolla, kterou uděluje Dánská královská akademie umění nejvýraznějším osobnostem skandinávské umělecké scény.

Mluvit o Henriku Vibskovovi jen jako o módním návrháři by bylo nepřesné. Aktivity tohoto dánského tvůrce přesahují hranice módního světa a seznam projektů, jež má za sebou, by vydal na samostatnou přílohu. Muzikant, scénograf, kostýmní výtvarník, profesor na škole Central St. Martins v Londýně, umělec, jenž vystavoval v newyorské MoMA. Ale především svéráz, který baví a provokuje své publikum třeba tím, že na molo vyšle modelky s živými osly, nechá je bloudit žlutým polem s vykukujícími černými mrkvemi, napíchá na tyčky balonky připomínající prsa nebo uprostřed mola vybuduje snové řeznictví, v němž visí na hácích pletené salámy a klobásy.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.