Malířka Alexa Meade vytváří doslova živé obrazy.
Foto: Youtube.com/Alexa Meade
Alexa Meade je americká umělkyně, která se věnuje velice specifické formě bodypaintingu. Její modely se stávají součástí obrazů, ve kterých skoro nelze poznat, že v nich jsou ukryté živé bytosti. Díky svým originálním dílům má dnes na sociální síti Instagram přes 70 tisíc sledujících.

Že si z vlastního těla někdo udělá malířské plátno, není nic neobvyklého. Ať už se rozhodne pro tetování nebo se svěří do rukou některého profesionálního umělce, který na lidském těle vytvoří pomocí smývatelných barev malbu.

Americká malířka Alexa Meade se ale rozhodla posunout bodypainting ještě o něco dál – člověka do obrazu přímo zakomponuje. Díky speciální technice se tak model stává součástí malby a při pohledu na ni by jen málokdo rozeznal, že je v ní skutečně ukrytá živá bytost.

Vystupuje s cirkusem, v maringotce ale nespí. Petr Horníček propojuje akrobacii s divadelním uměním - čtěte ZDE

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.