Tipy na nejnudnější dovolenou
Foto: Pavel Beneš
Bojíte­-li se cestovat do Francie, Belgie, Řecka nebo Turecka kvůli teroristům, nezoufejte. V Evropě existuje spousta destinací, které jsou naprosto bezpečné. Jediné, co vám tam reálně hrozí, je smrt nudou.

V Evropě máme spoustu destinací, kde vám letos na dovolené nic nehrozí. Za zvážení stojí třeba takové Finsko. Je to naprosto nekonfliktní země, která uspokojí i ty nejúzkostlivější cestovatele, kteří znervózní už při pohledu na někoho, kdo má barvu pleti o odstín tmavší než mozzarella. Na takové lidi ve Fins­ku jen těžko narazíte. Místní jsou zpravidla bílí jako Hitlerova mládež a uprchlíků taky moc nemají. Nebo možná mají, ale to nikdy nezjistíte, protože v celém Finsku za celý rok nenajdete nikoho dost střízlivého na to, aby je spočítal.

Další výhoda Finska spočívá v tom, že tam nebydlí moc lidí. A ty, kteří tam bydlí, na ulici nepotkáte, protože bude pravděpodobně pršet nebo budou z nebe lítat jakési neidentifikovatelné kousky sněhu, ledu a vody, takže Finové budou doma, v sauně nebo v baru. A protože teroristé rádi útočí v místech, kde se shlukují davy, Finsko je pro Islámský stát krajně nezajímavé místo. Těžko tam potkáte víc než deset lidí za den. Je pro vás deset lidí za den pořád moc velký chaos? Nebojte. Finové vás rozhodně nebudou nijak obtěžovat. Naopak, nepozdraví, nenavážou oční kontakt, prostě vás budou úplně krásně ignorovat. Ve Finsku mají rádi svůj klid a ticho. Což mi připomíná, víte jak při konverzaci poznáte rozdíl mezi finským introvertem a finským extrovertem? Extrovert se bude místo na svoje boty dívat na vaše. Neberte to jako projev agrese.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.