Klára Kolouchová na K2.
Foto: Petr Jan Juračka
Po zdolání Mount Everestu byl dalším snem horolezkyně Kláry Kolouchové vrchol K2. Byla by první Češkou, která by tuto horu zdolala. Zastihla ji tam ale lavina, kvůli níž nemohla ve výstupu pokračovat. V budoucnu se tam však plánuje vrátit. "Abych na dva měsíce opustila rodinu a vydala se do Pákistánu, chtělo jistou dávku umanutosti," říká Kolouchová.

K2 je pro horolezce tou nejvyšší metou. Na osmitisícovku na hranicích Pákistánu vylezlo zatím jen okolo tří stovek horolezců a z toho jen něco přes desítku žen. Letos na ni vyrazila i Češka Klára Kolouchová, která po argentinské šestitisícovce Aconcagui a himálajské osmitisícovce Čo Oju pokořila v roce 2007 i nejvyšší horu světa Mount Everest.

Jenže osud tomu nepřál a těsně pod vrcholem zasáhla "vyšší moc", která výpravu překazila. Lavina smetla celý třetí vysokohorský tábor, a to jen den předtím, než tam měla být i Kolouchová s celou svojí skupinou a dalšími čtyřiceti horolezci. "Mohla to být největší tragédie v historii K2," říká matka dvou dětí, která se prý v budoucnu pokusí horu pokořit znova.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.