Prázdniny a nenápadné kouzlo chataření
Foto: Pavel Beneš
Miluju prázdniny. Moc jsem se na ně těšil. Ale kromě toho, co se děje ve světě, se pořád nějak nemůžu dostat do té pravé prázdninové pohody.

Na jejich začátku jsme měli odjet na Lago di Garda, jenže onemocněly nám děti. Napřed jedno, potom druhé. Nikam jsme nejeli. To nevadí, rád chatařím, takže se klidně obejdu bez moře a cizích jezer. Víte, co říká prezident. Že moře je proti rybníku úplná nuda. Miluju chataření. Uveleben v houpací síti uprostřed zahrady, vzdálen hluku a stresu velkoměsta, mohu se oddávat radosti rozjímání za veselého zpěvu ptactva. A ta noční obloha! Vesmír je tak blízko, že stačí natáhnout ruku a můžete trhat hvězdy. A zapíjet to šampaňským. Chtěli jsme napustit bazén u chaty, aby si ho děcka užila, až budou zdravá. Přes zimu nám ho totiž nadzvedla spodní voda, museli jsme ho opravit a vypustit, čímž se to celé zpozdilo. Když jsme ho napustili asi do půlky, ukázalo se, že došla voda v celé vesnici a že to asi spolu souvisí − naštěstí jen na půl dne, ale víte, co si myslí lidi z venkova o Pražácích i bez podobných malérů.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.