Letošní pískovcové dílo Volodymyra Kochmara z Ukrajiny.
Foto: Martin Samohrd
Umělecká díla vzniklá na mezinárodních sochařských sympoziích už podvanácté putovala do Hradce Králové. Na místním Tylově nábřeží v rámci akce s názvem Nábřeží sochařů zůstanou další dva roky. Letošní pětice pískovcových velikánů bojuje proti klesající popularitě sochařského umění.

Mezinárodní sochařská setkání mají v Hořicích dlouhou tradici, první z nich se konalo před padesáti lety. Protože město leží v lomařské oblasti křemenných pískovců – v okolí Hořic se nachází 150 historických lomů –, je ideálním místem pro uměleckou tvorbu z této horniny.

Od července 2003 jsou plastiky, které vznikly na Hořických sochařských symposiích, pravidelně zapůjčovány krajskému městu Hradec Králové. Na zdejším náměstí Svobody a nábřeží Labe zůstávaly v rámci akce Nábřeží sochařů zpravidla po dobu jednoho roku, poté se vracely zpět do hořického Sochařského parku sv. Josefa.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.