Poslední výrobce videorekordérů na světě oznámil konec výroby. - Ilustrační foto
Foto: pixabay.com
Japonská firma Funai, která jako poslední na světě vyráběla videorekordéry, oznámila konec výroby. Na českém trhu nejsou nové VHS přehrávače k dostání už pár let, videopůjčovny buď zanikly, nebo změnily sortiment. Některé originální kazety s původním dabingem se tak možná stanou sběratelskými kousky.

První, co člověka přepadne při pohledu na staré fotografie z rodinného alba, je nostalgie. Všední okamžiky, ale i významné životní události se už na konci minulého století daly poměrně snadno zachytit také na video. A tak se šuplíky v nejedné domácnosti plnily videokazetami s ručně nadepsanými štítky Svatba, První krůčky nebo Dovolená v Jugoslávii. Výroba VHS ale koncem července nadobro skončila. Otázkou zůstává, jestli tuhle změnu někdo pocítí.

Japonská společnost Funai, která je poslední výrobce videorekordérů a videokazet na světě, oznámila konec této výroby. Stěžejním důvodem byl nízký prodejní obrat. O "véháeska" jednoduše přestal být zájem, loni se jich prodalo 750 000 kusů, navíc bylo stále obtížnější shánět náhradní díly. 

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.