Národní strom lípa je ústředním motivem zdejších suvenýrů.
Foto: Archiv Lípa Store
Lípa Store je pražský obchod s originálními dárky s českou tematikou. Cibulák, karlovarská pítka, nebo dokonce matrjošky v regálech ale nehledejte. Tyhle dárky symbolizují Česko poněkud sofistikovanějším způsobem.

"Tak co jste mi přivezli?" Touhle otázkou začíná nejedno setkání po návratu z dovolené. Lov dárků při návštěvě jakékoliv cizí země se tak čím dál více stává povinnou součástí programu, která často končí netrpělivým doháněním nákupů na letišti nebo nádraží s vírou, že "tam určitě budou mít něco typicky místního," co se bude babičce, kolegyni nebo třeba tchyni určitě líbit.

Naštěstí většina zahraničních letovisek už bývá na takové "nálety" docela připravená a kromě obchůdků s tradičními, pro někoho často až kýčovitými suvenýry se v nich dá narazit i na prodejny s opravdu důmyslnými dárky, kterými by se člověk nejraději obdaroval sám.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.