Tomáš Kucek je spolumajitel holičství Gentlemen Brothers.
Foto: Archiv Gentlemen Brothers
Pražské holičství Gentlemen Brothers otevírá už šestou pobočku. Mužů, kteří péči o svůj zevnějšek přenechají profesionálům, přibývá. Je ale třeba odbourat ostych. V pánsky laděném interiéru se budou cítit skoro jako v klubu pro anglické gentlemany.

Holičství je řemeslo se staletou tradicí, které v posledních letech zažívá v Česku renesanci. Pánové s uhlazenými pěšinkami a na milimetr vypilovanými vousy – samozřejmě břitvou – tak už nebývají jen výjevem z filmů z třicátých let, ale stále častěji na ně narazíte v Praze i několika dalších velkých městech.

Jenže u břitvy to nekončí. V tzv. barber shopech si dnes mohou pánové nechat upravit i nehty, nebo dokonce vyčistit zanesené póry. "Je to ale velice diskrétní záležitost. Máme kosmetické křeslo, které udrží třeba stoosmdesátikilového chlapa," říká jeden z majitelů holičství Gentlemen Brothers Tomáš Kucek, který společně se svým bratrem Petrem a jeho přítelkyní Šárkou Růžičkovou před dvěma lety založil v Praze svůj první barber shop a dnes už otevírá šestou pobočku. Muži podle něj o svůj zevnějšek pečují stále častěji. Za to, že se o sebe dobře starají, by se ale rozhodně neměli stydět.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.