Z hlavní obytné místnosti je vidět vchod, kuchyň a samostatný pokoj pro hosty s piánem.
Foto: Lukáš Žentel
U Sázavy vznikl na půdorysu chaty z konce padesátých let plnohodnotný rodinný dům. Má i stejnou výšku jako původní stavba, ale tím veškerá podobnost končí. Fasáda velkými okny propojuje nádherný exteriér s interiérem.

Relativně malý a racionálně uspořádaný dům je zase jednou důkazem, že kvality pozemku a prostředí, ke kterému máme dlouholetý vztah, jsou naprosto určující pro pocit, jejž zažíváme uvnitř a v okolí domu. A zatímco dům se dá postavit relativně rychle, stromy kolem nás tak rychle nerostou. Navíc stavět na existujících základech bývalých staveb má také své nesporné časové i finanční výhody.

Jednoduché, celé ze dřeva

Dvoupodlažní stavba, která je v jedné třetině částečně podsklepena, je určena k obývání mladé rodině se dvěma dětmi. Díky posazení na existující sokl, který byl ještě mírně navýšen železobetonovou deskou, se do domu vstupuje po několika železných schodech, které v červené barvě předstupují před samotný objem domu a jsou zakryty stříškou stejného materiálu a barvy. Dřívější prudký sklon sedlové střechy byl nahrazen výrazně mírnějším, což logicky zvyšuje pobytovou pohodu druhého patra. Navíc má nová střecha dostatečný přesah, tak aby byla fasáda především ve druhém patře chráněna proti přehřívání sluncem.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.