Projekt Viadukt Kreativní chce oživit klenby karlínského viaduktu po vzoru světových metropolí.
Foto: Archiv CCEA
Karlínský Negrelliho viadukt čeká od roku 2017 rozsáhlá rekonstrukce. K nepoznání se změní možná i prostor pod jeho oblouky. Organizace Centrum pro středoevropskou architekturu chce pod kulturní památkou vytvořit netradiční veřejný prostor po vzoru světových metropolí. Centrum bude s primátorkou Prahy Adrianou Krnáčovou i občany městské části v příštích dnech o využití viaduktu jednat.

Paříž, Vídeň, Berlín nebo Curych – to všechno jsou evropské metropole, kde se rozhodli proměnit oblouky zdejších historicky významných viaduktů, a dát jim tak v městském prostoru naprosto nový význam. Jejich klenby se totiž proměnily v kavárny, restaurace, umělecké ateliéry a obchody, které slouží místním obyvatelům a lákají turisty.

Nového "kabátu" se možná brzy dočká i Negrelliho viadukt v Praze – druhý nejstarší pražský most přes Vltavu vedoucí skrz pražský Karlín. Svou délkou 1110 metrů byl v roce 1910 dokonce nejdelší stavbou svého druhu ve střední Evropě. Viadukt čeká od příštího roku rekonstrukce, která by mohla být spojena i se "zútulněním" prostoru přímo pod jeho přes šest metrů vysokými oblouky.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.