Vyrazte na cyklojízdu pálavskými vinohrady - Ilustrační foto.
Foto: archiv HN
Ani o třetím prázdninovém víkendu nebude v Česku o zábavu nouze. Pokud vás lenošení na pláži teprve čeká, nebo ho již máte za sebou, zkuste vyrazit do tuzemských krajin. Ze sobotních akcí dýchá historie, voní čerstvé koláče a cinkají skleničky.

Ani o třetím prázdninovém víkendu nebude v Česku o zábavu nouze. Pokud vás opalování na pláži v exotických destinacích teprve čeká, nebo ho již máte za sebou, zkuste v sobotu vyrazit do tuzemských krajin.

Dobytí hradu Potštejn Karlem IV., 16. července, Potštejn

Na Karla IV. Čeká opravdu nabitý víkend. I když tenhle slavný český panovník letos oslavil už 700 let, ani po tak dlouhé době neztrácí jeho jméno v našich končinách na síle. A v sobotu o něm určitě opět uslyšíte – bude totiž se svou družinou dobývat hrad Potštejn na Královéhradecku. Hrad si tam připomíná bitvu z roku 1339, kdy se na dnešní zřícenině střetl s místním obráncem Mikulášem Půtou. Na návštěvníky čeká program už od dopoledne, kromě středověkého tržiště a prohlídek hradu třeba i ohňová show.Karel

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.