Návrh studentů Petra Čmelíka Martina Starka
Foto: Český ostrovní dům
Je možné chovat se šetrněji k přírodě a nevzdat se přitom dnešních životních standardů? Kladnou odpověď dává architektonická soutěž Český ostrovní dům. Tzv. ostrovní domy fungují bez napojení na jakoukoli městskou síť. Tedy i na samotě u lesa. Ze studentských projektů vzejde reálná stavba. Projekt dotáhne do konce "all star tým" soutěžících spolu s profesionály.

Ekologie a vše s ní spojené je v současné době velmi diskutovaným tématem. Její význam v architektuře vyzdvihne i první ročník studentské architektonické soutěže Český ostrovní dům 2016, která se zaměřuje na téma samostatných a energeticky hospodárných staveb.

Do projektu se přihlásily až tříčlenné týmy studentů magisterských oborů na ČVUT fakulty stavební v Praze a VŠTE v Českých Budějovicích. Jejich úkolem bylo sestavit stavební koncept dvou samostatných apartmánových jednotek. V prvním kole porota posuzovala dvanáct architektonických návrhů, do druhého kola postoupilo pět nejlepších.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.