Projekt Na ovoce poukazuje na místa, kde si můžete ovoce natrhat přímo z keřů či stromů.
Foto: Archiv Na ovoce
Projekt Na ovoce mapuje místa v České republice, kde je možné volně trhat ovoce i byliny. Vznikla také speciální aplikace, která uživatelům umožní pátrat po místech volného sběru i pomocí telefonu. Tipy na sběrná místa dává přes tisícovka uživatelů.

Ovocné keře a stromy, zapomenuté zahrady nebo divoce rostoucí byliny – míst, na kterých se dají sbírat volně rostoucí plody, jsou po Česku snad stovky. Většinou se na ně narazí náhodou, třeba u opuštěných silnic a cest nebo v houštinách za víkendovými chatami.

Málokdo už ale ví, že přes desítku takovýchto veřejnosti přístupných zákoutí má i Praha. Můžete vyrazit "na švestky" třeba i přímo v centru pod Petřínskou rozhlednou, na mirabelky do Riegerových sadů a za medvědím česnekem na Letnou. V iniciativě Na ovoce se proto rozhodli, že se o takové tipy stojí za to podělit a vytvořili speciální mapu, která vás na místa volného sběru nasměruje. 

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.