V Loukykvět pěstují české květiny na poli o rozloze asi 5 tisíc metrů čtverečních.
Foto: Archiv Loukykvět
Květinová výzdoba z lučního kvítí je stále populárnější. Květinářství čerpající ze zdejších luk a hájů se tak snaží zlepšit povědomí o českých květinách. Právě lokálnost je podle nich stále více v módě.

Láska k přírodě a touha ušpinit si ruce - to pojí několik nadšenců, kteří v posledních letech začali s jakousi revolucí českého květinářství. Zapomeňte na růže, gerbery nebo lilie jako přes kopírák. Kytice, které vám svážou v "lučních květinářstvích" jsou divoké i něžné, nedbale elegantní, ale přitom na milimetr promyšlené. Přesně takové, které vídáme na stolech chalup našich babiček. Dnes už se takové ale dají sehnat třeba i uprostřed Prahy.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.