Robotičtí doručovatelé by měli vyrazit do ulic evropských metropolí v následujících týdnech.
Foto: Youtube.com/Starship Technologies
Roboti společnosti Starship Technologies budou brzy rozvážet zásilky v Londýně, Düsseldorfu, Bernu nebo Hamburku. Noví pomocníci budou zajišťovat rozvážky jídla pro společnost Just Eat, ale i doručovat balíčky společností, jako jsou Pronto, Hermes nebo Metro Group. I když jsou roboti v mnohém samostatní, jejich náklad musí být pod dohledem dispečerů.

Vymoženosti jako bezpilotní letouny, drony rozvážející balíčky v městských zástavbách nebo auta bez řidičů, které zjednodušují lidem život, v dnešní době asi nikoho nepřekvapí. To, že se naše společnost pomalu, ale jistě stává "robotizovanou", jedni vítají, druhé to děsí. Obchodníci v srdci britské metropole přesto s nadšením vítají nové robotické doručovatele, kteří budou brzy zjednodušovat práci těm lidským.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.