Robin Duspara jako lovec bouřek najezdí i několik set kilometrů denně.
Foto: Archiv Robina Duspary
Lovci bouřek dokážou pronásledovat blesky a hromy i několik set kilometrů denně. Jedním z nich je i Robin Duspara, předseda Czech Thunderstorm Research Association. Letošní sezonu, která právě vrcholí, považuje za velmi zajímavou.

Sezona bouřek právě vrcholí, a zatímco ostatní se před nimi utíkají schovat, Robin Duspara sedá do auta a jede klidně i tisíc kilometrů, aby bouřku náležitě zdokumentoval. Dokonce si kvůli tomu pořídil i řidičský průkaz. “Meteorologické jevy mě přitahovaly už od dětství, běhal jsem od okna k oknu a pozoroval oblohu," vypráví třiadvacetiletý lovec bouřek z Úval u Prahy, který působí jako předseda neziskové organizace Czech Thunderstorm Research Association.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.