Část tunelu Blanka se změní v horolezeckou stěnu.
Foto: Martin Petřík, Matěj Šebek
Městská část Praha 6 uspořádala ideovou soutěž o podobě výdechu tunelu Blanka ve Střešovicích. Mezi projekty, jako byly obří bublifuk či rozhledna, nakonec zvítězil sportovně-rekreační areál. Masivní tubus se tak pravděpodobně stane horolezeckou stěnou.

Tunelový komplex Blanka, jehož stavba trvala bezmála osm let, v budoucnu čeká další inovace. Větrací výdech mezi ulicemi Nad Octárnou a U Laboratoře, devět metrů široký a dvacet čtyři metrů vysoký, standardně odvádí z tunelu zplodiny. V budoucnu bude také sloužit lidem a promění se v atrakci.

Střešovický výdech v podobě objemného tubusu vybízí svou lokací i konstrukcí k širšímu využití. Městská část Praha 6 se proto rozhodla uspořádat ideovou soutěž, jejíž výsledky nastínily, jakým způsobem by mohla stavba smysluplně sloužit aktivitám veřejnosti.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.