Vstupní prostor dvoupodlažní kanceláře, osvětlený laminátový tunel vede k osvětlenému laminátovému pultu.
Foto: Filip Šlapal
Mladá, dynamická a sebevědomá společnost, která ví, co chce. Nebojí se zariskovat a vyzkoušet nestandardní postupy. Svou filozofii promítla do prostor, které tvoří její "domov".

Před dvěma lety bylo otevřeno Forum Karlín (investorem je majitel vydavatelství Economia). Prostor, jehož jádro tvoří multifunkční sál pro tři tisíce návštěvníků, ale také osmipodlažní kancelářská budova. Firma Socialbakers, zabývající se analýzou obsahu sociálních sítí a marketingem s tím spojeným, si zde pronajala dvě podlaží a oslovila architekty z ateliéru D3A na úpravu interiéru tak, aby vyhovoval jejím potřebám a zároveň o ní něco prozradil každému z návštěvníků.

Že se zde bude dít něco trochu nezvyklého, poznáte hned u vstupu. Procházíte nasvětleným laminátovým tunelem, který vás mimochodem vede rovně ke svítící laminátové recepci, již ozařuje neonový název firmy na černém pozadí. Důležitější ale je, že přitom klesáte dolů do hlavního prostoru po rampě. Architekti se totiž rozhodli nerealizovat dvojitou podlahu se skrytým technickým zázemím, ale zůstali u prostého zbroušeného betonového povrchu opatřeného stěrkou. Tímto rozhodnutím získal prostor vyšší světlou výšku, průmyslový výraz, ale rovněž nutnost rozvěsit všechny trubky a dráty ze stropu. Učinili tak rovněž bez pohledového zakrytí, a odhalili tak stropní konstrukci z panelů Spiroll.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.