Lucia Ragasová a Vít Vomáčka si během závodu stopli dokonce autobus.
Foto: Archiv vítězné posádky
Lucia Ragasová a Vít Vomáčka zvítězili ve třetím ročníku Mistrovství ČR v autostopu. Z pražské Letné se vydali do Primorska a zpět, během cesty museli plnit úkoly. Oba mají více zkušeností s autostopem v zahraničí než v Česku.

Lucia Ragasová a Vít Vomáčka přicházejí na sraz s velkými batohy. Není to tak dávno, co se vrátili z bulharského Primorska – necestovali ale letadlem nebo vlakem, stopovali. Zúčastnili se totiž Mistrovství ČR v autostopu, a v tomto klání dokonce porazili dalších jedenáct dvoučlenných posádek.

"Sám stopařům vždy rád zastavím, potíž je v tom, že v dnešní době už jich moc nepotkávám," upozorňuje Vomáčka na klesající zájem o autostop, který byl populární hlavně v 70. a 80. letech.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.