Přijeďte na nejstarší a největší folklorní festival v Evropě do jihomoravské Strážnice - Ilustrační foto.
Foto: HN – Radek Babička
Máte rádi moravské tradice? Tak to určitě vyrazte do Strážnice, kde se koná největší folklorní festival v Evropě. Pražané mohou o víkendu odpočívat v obležení módy nebo dobrého jídla. A kdo se nebojí tmy, může zajet do Hlučína, kde se odehraje první festival ohňostrojů u nás.

Věděli jste, že se u nás koná největší a nejstarší festival folkloru v celé Evropě? V jihomoravské Strážnici prostě vědí, jak vzdát hold kulturnímu dědictví svého regionu. Slavit se ale bude i v hlavním městě – zde se lidé mohou těšit především na oslavy dobrého jídla a šikovných českých návrhářů a designérů.

Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2016, 23.–26. červen, Strážnice

Že Moravané vědí, jak pořádně slavit, není nic nového pod sluncem. Možná proto začali pořádat první mezinárodní festival lidového folkloru, který se zde koná už téměř šedesát let. Do Strážnice se každoročně o posledním červnovém víkendu sjíždějí tisíce návštěvníků, aby se společně pobavili a užili si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu. Během festivalu se mohou kochat krásou lidových písní, tanců a krojů, vyzkoušet si tance z různých částí světa a společně si zazpívat nebo jen tak po moravsku zajuchat u lidové hudby. Ti nejodvážnější tanečníci se mohou přímo zúčastnit Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku nebo se mohou stát porotci tohoto klání. Tam, kde se setkávají přátelé lidových tradic a dobré zábavy, budou rozhodně i milovníci dobrého jídla a pití, takže pokud se vám zrovna nechce na parket, můžete si užít alespoň tradiční moravské pohoštění.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.