Barevný běh Run in Colors minulý rok v Pardubicích absolvovalo několik tisíc běžců.
Foto: Adam Horák
Modrá, žlutá, červená, zelená... Tak to vypadá v českých ulicích, když se běží některý z barevných závodů. Nejde ale ani tak o závodění, jako spíš o zážitek, kdy na sebe účastníci navzájem sypají barevný prášek. V Indii se podobným způsobem slaví příchod jara už odedávna.

Indie  země festivalů, svátků a oslav. Kdo ji někdy navštívil na přelomu února a března, určitě moc dobře ví, o čem je řeč. Právě v tomhle období se totiž indická města mění v duhovou oázu. A to doslova.

I když touhle dobou v zemi s více než miliardou obyvatel teploty dávno šplhají nad třicítku, tisíce lidí bez rozdílu věku, pohlaví a bohatství se scházejí v ulicích, aby oslavily začátek jara pestrobarevným festivalem Holi. Je to den, kdy Indové zavřou všechny obchody, aby místo toho vyrazili ven lít po sobě obarvenou vodu a házet barevný prášek.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.